Royal Vet - Przychodnia Weterynaryjna Zamość - weterynarz zamośćRoyal Vet - weterynarz zamość - dyżur całodobowy

Endoskopia – leczenica Zamość

ENDOSKOPIA „Jest to ogólna nazwa zabiegów diagnostyczno-leczniczych w medycynie (również weterynaryjnej), polegających na badaniu wnętrza ciała przy wykorzystaniu endoskopów giętkich lub sztywnych (aparatów umożliwiających doprowadzenie światła oraz optyki do wnętrza przewodu pokarmowego, oddechowego, układu moczowego oraz innych jam ciała). „ Badanie endoskopowe od dawna wykorzystywane jest w medycynie ludzkiej i coraz częściej w medycynie weterynaryjnej.

Na Lubelszczyźnie zaledwie kilka placówek posiada sprzęt do badań endoskopowych jedną z nich jest Nasza Przychodnia Weterynaryjna Royal Vet w Zamościu.

Pracujemy na wysokiej klasy sprzęcie renomowanej firmy Pentax, a badany obraz jest przekazywany na LED-owy monitor medyczny. Endoskopia ma szczególne znaczenie w diagnozowaniu schorzeń układu pokarmowego oraz oddechowego – pozwala nam nie inwazyjnie zajrzeć do środka badanych struktur, bez naruszania ich ciągłości. Dzięki wbudowanym w endoskop kanałom roboczym możemy za pomocą specjalnych narzędzi pobierać bipotaty do badań histopatologicznych oraz usuwać ciała obce. Badanie przeprowadzane jest w znieczuleniu ogólnym – mimo to jego ogromną zaletą jest mała inwazyjność – zaraz po wybudzeniu z narkozy pacjenci dochodzą do siebie .

Zakup aparatu do endoskopii był współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach projektu „Wzrost konkurencyjności i innowacyjności Gabinetu Weterynaryjnego Royal Vet Barbara Bylina poprzez zakup nowoczesnego wyposażenia” Projekt ten jest realizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2007-2013 I Oś Priorytetowa, Działanie 1.1 Dotacje dla nowopowstałych mikroprzedsiębiorstw.