Royal Vet

Leczenie królików i gryzoni - Royal Vet - weterynarz Zamość

Leczenie królików i gryzoni

Króliki i gryzonie do zabiegów chirurgicznych znieczulamy wziewnie.

Profilaktyka

Małe ssaki podobnie jak psy i koty są narażone na inwazje pasożytów wewnętrznych oraz zewnętrznych mimo, iż często nie opuszczają one domu. Dlatego podobnie jak psy i koty powinny one być regularnie odrobaczane. W Przychodni Weterynaryjnej Royal Vet w Zamościu odrobaczymy Państwa pupila oraz doradzimy jak często zabiegi te należy powtarzać.

U królików bardzo ważne jest też regularne szczepienie przeciwko chorobom zakaźnym takim jak Myksomatoza i Choroba krwotoczna królików.
Myksomatoza jest śmiertelną chorobą przenoszoną przez komary!
Szczepienie zaleca się wykonać powyżej 10 tygodnia życia i powtarzać co 9 miesięcy.

Porady dotyczące pielęgnacji i żywienia

Duża część wizyt małych ssaków W Przychodni Weterynaryjnej Royal Vet w Zamościu powodowana jest błędami żywieniowymi oraz niedostateczną wiedzą na temat hodowanego gatunku.
Np. nie wszyscy wiedzą, że w wyniku ewolucji organizm świnki morskiej utracił zdolność syntezy witaminy C, dlatego należy im ją suplementować. Niedobór witaminy C u świnek morskich może m.in. prowadzić do szkorbutu.
Aby uniknąć takich sytuacji służymy Państwu radą.

Korekcja zębów

Zęby u gryzoni królików rosną przez całe życie. Dlatego powinny być regularnie kontrolowane pod względem równości ścierania. nierównomiernie ścierające się zęby prowadzą do bolesnych schorzeń jamy ustnej. Nie równo starte zęby kaleczą język i policzki a przerośnięte korzenie powodują powstawanie ropni okołowierzchołkowych.

Zabiegi chirurgiczne

Małe ssaki znieczulamy do zabiegów chirurgicznych znieczuleniem wziewnym. Jest to najbezpieczniejszy sposób znieczulenia gryzoni i królików. Dzięki zastosowaniu znieczulenia wziewnego już kilka minut po zakończonym zabiegu zwierze jest wybudzane.