Royal Vet

Kardiologia - Royal Vet - weterynarz Zamość

Kardiologia

Choroby serca są chorobami dość powszechnie występującymi u zwierząt domowych. Chorują nie tylko zwierzęta starsze, ale też młode.

W Royal Vet zachęcamy do profilaktycznego badania kardiologicznego, gdyż choroba wykryta na wczesnym etapie i odpowiednio podjęte leczenie znacznie zwiększają powodzenie terapii.

W Royal Vet konsultacji kardiologicznych udziela lek. wet. Tomasz Ciecieląg. Doktor jest cenionym w Polsce kardiologiem i ultrasonografistą z ogromnym doświadczeniem.

W zależności od potrzeby mamy możliwość wykonać:

UWAGA!: W celu umówienia konsultacji kardiologicznej prosimy o kontakt: 84 627 04 81

ECHO serca

Badanie Echokardiograficzne – tzw. Echo serca to nieinwazyjne, bezbolesne badanie. Jest to obecnie najczulsza metoda, która pozwala na ocenę serca w czasie rzeczywistym (czyli podczas jego pracy). Umożliwia ono dokładną ocenę budowy i pracy serca oraz wykonania niezbędnych pomiarów.

Badanie elektrokardiograficzne EKG

Badanie EKG polega na rejestrowaniu elektrycznej aktywności serca przy pomocy elektrod zamocowanych do ciała zwierzęcia. Pozwala na ocenę rytmu i częstości pracy serca. Jest badaniem bezbolesnym i zupełnie nie inwazyjnym. W przychodni Royal Vet w Zamościu pracujemy na 6-kanałowym aparacie EKG.

Pomiar ciśnienia krwi

Mierzenie ciśnienia krwi u zwierząt nie jest zbyt często wykonywane w placówkach weterynaryjnych. W Royal Vet posiadamy specjalistyczny sprzęt do pomiarów ciśnienia krwi zarówno diagnostycznie jak tez i podczas zabiegów chirurgicznych, co znacznie podnosi bezpieczeństwo znieczulenia.
Pomiary ciśnienia krwi są bardzo istotnym wskaźnikiem diagnostyczym ale też ważnym czynnikiem przy monitorowaniu przebiegu chorób przewlekłych jakimi bez wątpienia są choroby mięśnia sercowego.

Leczenie chorób układu sercowo-naczyniowego

Leczenie naszych pacjentów kardiologicznych prowadzimy za pomocą najnowszych weterynaryjnych leków dostępnych na rynku. Na bieżąco śledzimy nowości w tym zakresie, aby jak najlepiej dobrać odpowiednią indywidualną terapię.

RTG klatki piersiowej

Badanie radiologiczne klatki piersiowej dostarcza wielu informacji odnośnie stanu pacjenta. W celu dokładnej diagnostyki wykonujemy co najmniej dwie projekcje.