Royal Vet

Diagnostyka obrazowa - Royal Vet - weterynarz Zamość

Diagnostyka obrazowa

Zabiegi które wykonujemy:

Badanie USG

Badanie USG wykonujemy na nowoczesnym aparacie Mindray DC 60. Aparat wyposażony jest w głowice do badania narządów jamy brzusznej oraz w głowicę do badania serca. Funkcja kolorowego Dopplera pozwala na badanie przepływów krwi w narządach oraz badania naczyń krwionośnych.

Dowiedz się jak przygotować zwierze do badania.

ECHO serca

Badanie Echokardiograficzne – tzw. Echo serca to nieinwazyjne, bezbolesne badanie. Jest to obecnie najczulsza metoda, która pozwala na ocenę serca w czasie rzeczywistym (czyli podczas jego pracy). Umożliwia ono dokładną ocenę budowy i pracy serca oraz wykonania niezbędnych pomiarów.

Badanie Echo w Royal Vet wykonuje lek. wet. Tomasz Ciecieląg. W celu umówienia badania proszę dzwonić 84 627 04 81

Endoskopia

Pracujemy na wysokiej klasy sprzęcie renomowanej firmy Pentax, a badany obraz jest przekazywany na LED-owy monitor medyczny. Endoskopia ma szczególne znaczenie w diagnozowaniu schorzeń układu pokarmowego oraz oddechowego – pozwala nam nie inwazyjnie zajrzeć do środka badanych struktur, bez naruszania ich ciągłości. Dzięki wbudowanym w endoskop kanałom roboczym możemy za pomocą specjalnych narzędzi pobierać bipotaty do badań histopatologicznych, pobierać popłuczyny z drzewa oskrzelowego do dalszej diagnostyki oraz usuwać ciała obce. Badanie przeprowadzane jest w znieczuleniu ogólnym – mimo to jego ogromną zaletą jest mała inwazyjność – zaraz po wybudzeniu z narkozy pacjenci dochodzą do siebie.