Royal Vet

Badania laboratoryjne - Royal Vet - weterynarz Zamość

Badania laboratoryjne

Kluczem do odpowiedniego leczenia jest właściwie postawiona diagnoza. Do tego bezwzględnie niezbędna jest wiedza lekarza, jak też nowoczesne urządzenia diagnostyczne. Zespół Royal Vet stale podnosi swoje kwalifikacje na licznych kursach i szkoleniach, oraz inwestuje w najnowocześniejszy na rynku sprzęt do diagnostyki. Wszystko po to, aby zapewnić Państwa zwierzęciu profesjonalną opiekę.

Posiadamy dobrze wyposażone laboratorium, dzięki któremu bardzo dużo badań jesteśmy w stanie zrobić na miejscu, czas oczekiwania na wyniki to zwykle 15-30 min.

Diagnostyka laboratoryjna zwierząt:

Morfologia

Badanie morfologiczne krwi polega na jakościowej i ilościowej ocenie występujących w krwi elementów morfotycznych.
W Przychodni Weterynaryjnej Royal Vet w Zamościu pracujemy na nowoczesnym aparacie Exigo Szwedzkiej firmy Boule Medical. Pozwala on na oznaczenie parametrów morfologicznych u 14 gatunków zwierząt. Dodatkowym atutem jest możliwość analizy na podstawie jedynie 12 mikrolitrów krwi, czyli z jednej małej kropli.

Biochemia – 17 parametrów biochemicznych krwi

Badanie biochemiczne obok morfologicznego jest podstawowym badaniem dodatkowym w weterynarii. Pozwala na ocenę funkcjonowania narządów miąższowych takich jak np. nerki czy wątroba.

W laboratorium Royal Vet pracujemy na analizatorze biochemicznym Skyla VB1. Dzięki temu aparatowi mamy możliwość w ciągu 15 minut wykonać nawet kilkanaście parametrów krwi w tym jony oraz niektóre hormony.
Pacjent do badania krwi powinien być odpowiednio przygotowany dietetycznie- min 8 godzin wstrzymania się od przyjmowania pokarmów.

Analiza moczu

Analiza składu moczu jest niezwykle ważna przy schorzeniach układu moczowego. W przychodni Royal Vet wykonujemy mikroskopowe badanie uzyskanego przez wirowanie osadu moczu – szczególnie przydatne w identyfikacji kryształów moczowych oraz ocenę fizykochemiczną moczu. Do oceny fizykochemicznej wykorzystujemy zakupiony przy wsparciu środków Unii Europejskiej weterynaryjny analizator moczu Urit-30. Oznacza on w ciągu kilku minut aż 11 parametrów moczu.
Mocz pobrany do badania powinien być rano, na czczo do sterylnego pojemnika a dostarczony do badania w ciągu 2 godzin.

Badanie kału na obecność pasożytów

Pobieranie materiału do badań:

Badanie kału pozwala na identyfikacje pasożyta bytującego w przewodzie pokarmowym pupila a co za tym idzie dobranie najodpowiedniejszego środka na odrobaczenie.

Testy diagnostyczne w kierunku chorób zakaźnych

W Przychodni Weterynaryjnej Royal Vet w Zamościu posiadamy szereg testów diagnostycznych niezbędnych do potwierdzenia, lub wykluczenia wielu groźnych dla życia chorób wirusowych.

Koty badamy między innymi w kierunku białaczki, FIV oraz FeLV, a psy w kierunku parwowirozy, nosówki, czy też leishmaniozy.