Royal Vet - Przychodnia Weterynaryjna Zamość - weterynarz zamośćRoyal Vet - weterynarz zamość - dyżur całodobowy

Stomatologia zwierząt Zamość

Stomatologia – ponad 75% psów i kotów ma problemy z chorobami jamy ustnej. Najczęściej są to problemy wynikające z braku higieny. Diagnostyka tych schorzeń obejmuje dokładne badanie jamy ustnej na pacjencie przytomnym, a w razie potrzeby na pacjencie znieczulonym.

Zakres usług:

  • leczenie chorób przyzębia oraz zębów
  • usuwanie kamienia nazębnego metodą ultradźwiękową
  • ekstrakcje przetrwałych zębów mlecznych oraz zębów stałych
  • porady dotyczące higieny oraz profilaktyki jamy ustnej

usuwanie kamienia nazębnego metodą ultradźwiękową

Kamień nazębny zbudowany jest głównie z substancji zawartych w ślinie , bakterii i ich produktów przemiany materii , złuszczonych komórek nabłonka, związków wapnia i fosforu oraz z resztek jedzenia. Należy pamiętać, że bakterie w nim zawarte mogą powodować schorzenia nie tylko w jamie ustnej, ale też w całym organizmie!
Nie usuwany kamień nazębny prowadzi do chorób przyzębia, z czasem dochodzi do odsłonięcia szyjek zębowych, co sprawia ogromny ból przy jedzeniu, czy piciu zimniej wody. W końcu może rozwinąć się parodontoza i zwierze może stracić zęby.
W Przychodni Weterynaryjnej Royal Vet w Zamościu usuwamy zwierzakom kamień za pomocą ultradźwięków. Do tego zabiegu, który jest wykonywany w znieczuleniu ogólnym pod kontrolą kardiomonitora, wykorzystujemy nowoczesny skaler ultradźwiękowy.