Royal Vet - Przychodnia Weterynaryjna Zamość - weterynarz zamośćRoyal Vet - weterynarz zamość - dyżur całodobowy

Diagnostyka laboratoryjna zwierząt – weterynarz Zamość

Diagnostyka laboratoryjna zwierząt – kluczem do odpowiedniego leczenia jest właściwie postawiona diagnoza. Do tego bezwzględnie niezbędna jest wiedza lekarza, jak też nowoczesne urządzenia diagnostyczne. Zespół Royal Vet stale podnosi swoje kwalifikacje na licznych kursach i szkoleniach, oraz inwestuje w najnowocześniejszy na rynku sprzęt do diagnostyki. Wszystko po to, aby zapewnić Państwa zwierzęciu profesjonalną opiekę.

Diagnostyka laboratoryjna zwierząt:

 • morfologia
 • biochemia – 17 parametrów biochemicznych krwi
 • analiza moczu
 • EKG serca
 • pomiary ciśnienia krwi
 • USG
 • parazytologiczne badanie kału metodami: flotacji, sedymentacji oraz rozmazu bezpośredniego
 • testy diagnostyczne w kierunku chorób zakaźnych

morfologia

Badanie morfologiczne krwi polega na jakościowej i ilościowej ocenie występujących w krwi elementów morfotycznych.
W Przychodni Weterynaryjnej Royal Vet w Zamościu pracujemy na nowoczesnym aparacie Exigo Szwedzkiej firmy Boule Medical. Pozwala on na oznaczenie parametrów morfologicznych u 14 gatunków zwierząt. Dodatkowym atutem jest możliwość analizy na podstawie jedynie 12 mikrolitrów krwi, czyli z jednej małej kropli.

biochemia – 17 parametrów biochemicznych krwi

Badanie biochemiczne obok morfologicznego jest podstawowym dodatkowym w weterynarii. Pozwala na ocenę funkcjonowania narządów miąższowych takich jak np. nerki czy wątroba
W Przychodni Royal Vet posiadamy aparat do „suchej” biochemii Reflotron Plus, który pozwala nam na oznaczenie 17 parametrów biochemicznych.
Badania wykonywane są w naszym laboratorium „od ręki” co jest niezwykle ważne w postawieniu szybkiej diagnozy.
Pacjent do badania krwi powinien być odpowiednio przygotowany dietetycznie- min 8 godzin wstrzymania się od przyjmowania pokarmów.

analiza moczu

Analiza składu moczu jest niezwykle ważna przy schorzeniach układu moczowego. W przychodni Royal Vet wykonujemy mikroskopowe badanie uzyskanego przez wirowanie osadu moczu – szczególnie przydatne w identyfikacji kryształów moczowych oraz ocenę fizykochemiczną moczu. Do oceny fizykochemicznej wykorzystujemy zakupiony przy wsparciu środków Unii Europejskiej weterynaryjny analizator moczu Urit-30. Oznacza on w ciągu kilku minut aż 11 parametrów moczu.
Mocz pobrany do badania powinien być rano, na czczo do sterylnego pojemnika a dostarczony do badania w ciągu 2 godzin.

Zakup analizatora moczu był współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach projektu „Wzrost konkurencyjności i innowacyjności Gabinetu Weterynaryjnego Royal Vet Barbara Bylina poprzez zakup nowoczesnego wyposażenia” Projekt ten jest realizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2007-2013 I Oś Priorytetowa, Działanie 1.1 Dotacje dla nowopowstałych mikroprzedsiębiorstw.

EKG serca

Badanie EKG polega na rejestrowaniu elektrycznej aktywności serca przy pomocy elektrod zamocowanych do ciała zwierzęcia. Pozwala na ocenę rytmu i częstości pracy serca. Jest badaniem bezbolesnym i zupełnie nie inwazyjnym. W przychodni Royal Vet pracujemy na 6-kanałowym EKG zakupionym przy wsparciu Unii Europejskiej.

Zakup aparatu EKG był współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach projektu „Wzrost konkurencyjności i innowacyjności Gabinetu Weterynaryjnego Royal Vet Barbara Bylina poprzez zakup nowoczesnego wyposażenia” Projekt ten jest realizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2007-2013 I Oś Priorytetowa, Działanie 1.1 Dotacje dla nowopowstałych mikroprzedsiębiorstw.

pomiary ciśnienia krwi

Mierzenie ciśnienia krwi u zwierząt nie jest zbyt często wykonywane w placówkach weterynaryjnych. W Royal Vet posiadamy specjalistyczny sprzęt do pomiarów ciśnienia krwi zarówno diagnostycznie jak tez i podczas zabiegów chirurgicznych, co znacznie podnosi bezpieczeństwo znieczulenia.

USG

Badanie ultrasonograficzne jest niezbędnym elementem diagnostyki weterynaryjnej. Pozwala na bezinwazyjne „zajrzenie do środka” zwierzęcia. USG wykorzystujemy do badania ważnych dla życia narządów miąższowych, czy też diagnostyki ciąży. Pozwala na wczesne wykrycie patologicznych zmian, często jeszcze zanim zaczną one dawać objawy kliniczne.
W Przychodni weterynaryjnej Royal Vet posiadamy przenośny aparat USG Honda HS 2100-V. Jest to w pełni cyfrowy aparat najnowszej generacji.

Zakup aparatu USG Honda HS 2100-V był współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach projektu „Wzrost konkurencyjności i innowacyjności Gabinetu Weterynaryjnego Royal Vet Barbara Bylina poprzez zakup nowoczesnego wyposażenia” Projekt ten jest realizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2007-2013 I Oś Priorytetowa, Działanie 1.1 Dotacje dla nowopowstałych mikroprzedsiębiorstw.

parazytologiczne badanie kału metodami: flotacji, sedymentacji oraz rozmazu bezpośredniego

Pobieranie materiału do badań:

 • psy i koty – do badania potrzebna jest niewielka ilość kału ( około 1 gram), kał zbieramy przez 3 dni pod rząd, zebrany kal przechowujemy w lodowce i po trzecim dniu dostarczamy do Przychodni Weterynaryjnej Royal Vet w Zamościu.
 • w przypadku gołębi i innych ptaków zalecamy pobrać kało-mocz z wielu miejsc w gołębniku, pobieramy tylko świeży (nie zaschnięty) kał
 • w przychodni Royal Vet dostaniecie Państwo bezpłatnie pojemniczki potrzebne do zebrania próbki
Badanie kału pozwala na identyfikacje pasożyta bytującego w przewodzie pokarmowym pupila a co za tym idzie dobranie najodpowiedniejszego środka na odrobaczenie.

testy diagnostyczne w kierunku chorób zakaźnych

W Przychodni Weterynaryjnej Royal Vet w Zamościu posiadamy szereg testów diagnostycznych niezbędnych do potwierdzenia, lub wykluczenia wielu groźnych dla życia chorób wirusowych.
Koty badamy między innymi w kierunku białaczki, FIV oraz FeLV, a psy w kierunku parwowirozy, nosówki, czy też leishmaniozy.