Royal Vet - Przychodnia Weterynaryjna Zamość - weterynarz zamośćRoyal Vet - weterynarz zamość - dyżur całodobowy

Chirurgia zwierząt – lecznica Zamość

Chirurgia zwierząt – w Przychodni Weterynaryjnej Royal Vet w Zamościu wykonujemy zabiegi planowane – czyli wcześniej umówione, oraz zabiegi interwencyjne – wykonywane niemal natychmiastowo.
W przypadku zabiegów planowanych bardzo ważne jest odpowiednie przygotowanie – bardzo ważne jest przygotowanie dietetyczne: na kilkanaście godzin przed planowanym zabiegiem nie karmimy i nie poimy pacjenta.
Po zabiegu zalecamy toalete rany przez codzienne przemywanie naparem z rumianku oraz smarujemy wydanym przez nas żelem przyspieszjącym gojenie.

Posiadamy dobrze wyposażoną sale operacyjną. Zabiegi wykonywane są pod kontrolą nowoczesnego kardiomonitora weterynaryjnego VS-2000V który pozwala na jednoczesne monitorowanie takich parametrów życiowych jak:, pomiar ciśnienia krwi, pomiar SpO2, sygnał EKG z 5 odprowadzeń, pomiar temperatury wewnętrznej oraz tempa oddechu, co znacznie zwiększa bezpieczeństwo przeprowadzanego zabiegu.
Sposób znieczulenia dobieramy indywidualnie do każdego pacjenta.
Posiadamy aparat do elektrochirurgii DIATERMO, który ogranicza krwawienie z cięcia chirurgicznego.Po zabiegach chirurgicznych mamy możliwość przeprowadzenia opieki pooperacyjnej w dobrze wyposażonym szpitalu.

Zarówno Aparat do elektrochirurgii jak i Monitor pacjenta były współfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach projektu „Wzrost konkurencyjności i innowacyjności Gabinetu Weterynaryjnego Royal Vet Barbara Bylina poprzez zakup nowoczesnego wyposażenia” Projekt ten jest realizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2007-2013 I Oś Priorytetowa, Działanie 1.1 Dotacje dla nowopowstałych mikroprzedsiębiorstw.

Zakres usług:

  • zabiegi na jamie brzusznej i miednicznej
  • chirurgia onkologiczna – usuwanie guzów i zmian nowotworowych
  • chirurgia profilaktyczna – sterylizacje i kastracje
  • szycie ran
  • chirurgia kostna
  • chirurgia okulistyczna
  • usuwanie kamieni z pęcherza i cewki moczowej
  • usuwanie ciał obcych z przewodu pokarmowego
  • ultradźwiękowe usuwanie kamienia nazębnego, ekstrakcje zębów
  • chirurgiczne leczenie przepuklin

Znieczulenie wziewne

Przychodnia Weterynaryjna Royal Vet jest jedyną placówką w Zamościu, w której zabiegi operacyjne można wykonać na nieczuleniu wziewnym.
Jest to najnowocześniejszy i najbezpieczniejszy stosowany w wielu renomowanych klinikach na całym świecie system znieczulenia.
Więcej informacji