Royal Vet - Przychodnia Weterynaryjna Zamość - weterynarz zamośćRoyal Vet - weterynarz zamość - dyżur całodobowy

Znieczulenie wziewne

Przychodnia Weterynaryjna Royal Vet jest jedyną placówką w Zamościu, w której zabiegi operacyjne można wykonać na nieczuleniu wziewnym. Jest to najnowocześniejszy i najbezpieczniejszy stosowany w wielu renomowanych klinikach na całym świecie system znieczulenia. Środki znieczulające wziewne są gazami wdychanymi bezpośrednio do układu oddechowego. Z pęcherzyków są adsorbowane do krwi i z krwią transportowane do mózgu.

Zalety znieczulenia wziewnego:

  • pozwala na ścisłą kontrolę długości i głębokości znieczulenia – dzięki czemu zwierze „śpi” dokładnie tyle ile potrzeba – nie dłużej. Może być wybudzone niemal natychmiast po zakończeniu zabiegu operacyjnego. Już kilkanaście minut później zwierze jest całkowicie świadome
  • może być stosowane u wszystkich zwierząt łącznie z ptakami,małymi ssakami (królikami i gryzoniami) oraz zwierzętami egzotycznymi
  • zapewnia najlepszą kontrolę znieczulenia

Używanym przez nas gazem anastetycznym jest izofluran jego ogromną zaletą jest to, że nie ma działania hepato ani nefrotoksycznego – szczególnie ważne u pacjentów ze schorzeniami tych narządów oraz pacjentami w starszym wieku. Dzięki temu, że jest wchłaniany i wydalany przez pęcherzyki płucne. Jest też bezpieczny podczas ciąży. Dodatkowo posiadany przez nas aparat do narkozy wziewnej wyposażony jest w respirator.

Zakup aparatu do anastezji wziewnej był współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach projektu „Wzrost konkurencyjności i innowacyjności Gabinetu Weterynaryjnego Royal Vet Barbara Bylina poprzez zakup nowoczesnego wyposażenia” Projekt ten jest realizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2007-2013 I Oś Priorytetowa, Działanie 1.1 Dotacje dla nowopowstałych mikroprzedsiębiorstw.